Розірвання шлюбу нерідко супроводжується складнощами. Особливо в тому випадку, коли йдеться про розлучення з іноземцем. Варто заздалегідь дізнатись, як правильно оформити заяву та як проходить судовий процес.

Розлучення з іноземцем в Україні

Розлучення з громадянином іншої держави можливе через РАЦС або в судовому порядку. До РАЦСу подружжя має змогу звернутися, якщо немає спільних неповнолітніх дітей, а дружина на момент подачі заяви не вагітна. Водночас потрібна спільна згода чоловіка та дружини на розірвання шлюбу. В усіх інших випадках доведеться звертатися до суду.

У разі розірвання шлюбу в судовому порядку позивачу потрібно надати пакет документів:

  • позовну заяву;

  • свідоцтво про реєстрацію шлюбу;

  • свідоцтва про народження дітей;

  • паспорт;

  • квитанцію про сплату судового збору.

Перед подачею заяви варто дізнатися в канцелярії суду чи в юриста, які документи подавати в оригіналі, а для яких достатньо копії. Також треба уточнити кількість примірників. В окремих випадках можуть знадобитись додаткові документи, докази.

Позовна заява про розірвання шлюбу

Для початку судового процесу подається позовна заява про розірвання шлюбу. Зразок її можна знайти на сайті судових установ або в адвоката зі сімейних справ. З-поміж інформації, що вказується в позові:

  • реквізити суду, позивача та відповідача;

  • нормативні акти, що регулюють конкретні питання;

  • докази й обставини справи;

  • прохання про розірвання шлюбу.

Заповнити заяву можна самостійно, та краще довірити цю справу фахівцеві.

Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя

Подружжю зовсім не обов’язково писати спільний позов до суду. Можливе розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя. Позивачеві водночас потрібно вказати місцеперебування відповідача й іншу інформацію. Якщо позивачу (громадянину України) невідомо, де наразі перебуває чи проживає відповідач, він вказує останнє відоме місце його перебування.

Зазвичай у таких випадках здійснюється розшук відповідача. Якщо пошуки не будуть успішними, розгляд справи проводитиметься без його присутності.

Онлайн-розлучення без присутності обох

 

Для розірвання шлюбу можна скористатися послугою розлучення онлайн, наприклад, якщо позивач знаходиться за кордоном або не має можливості бути присутнім у суді з інших причин. Адвокат ознайомиться з усіма особливостями справи та розробить дієву стратегію, підготує заяву та всі потрібні документи, а також представить інтереси клієнта в суді.