Маленька дитина тільки з'явилася на світ, а турботливі батьки вже думають не тільки про те як її назвати, але і в яку школу віддати, чому вчити і до чого готувати. У сучасній шкільній системі активно реалізуються дві програми навчання, альтернативні загальної освітньої системи, яка щорічно зазнає значних змін. 

Чого навчають освітні програми «Інтелект України» і «Росток»?

Йдеться про експериментальні програми «Інтелект України» і «Росток». Обидві програми націлені на розвиток вроджених особистих якостей дитини, на виховання активної життєвої позиції людини небайдужої до свого оточення, свого міста, своєї країни. Альтернативні програми передбачають не просто виклад і заучування матеріалу з математики, української мови, літератури, а занурення в предмет, вивчення його з усіх боків і з використанням різних методик, робочих зошитів, підручників, що допомагає викликати інтерес у дитини. А те, що цікаво - залишається в пам'яті надовго.

 

Відмінністю спеціальних програм є їх націленість на різні здібності дитини. Програма «Росток» спрямована на розвиток логіки. Вона підштовхує дитину до питань, які вона повинна в першу чергу сформулювати і поставити, а після робити кроки для пошуку рішення. Найбільша увага приділяється математиці та природничим наукам.

 

У програмі «Інтелект України» малюки багато співають і читають книги, ставлять експерименти і дивляться мультфільми. Настільки різноманітні методики допомагають розвивати увагу і логіку, уяву і творчі здібності, одним словом інтелект. Така робота не втомлює малюка, а навпаки, перемикає його з одного виду діяльності на інший, даючи тим самим великий обсяг інформації без надмірного навантаження.

 

Навчальна література для дітей та батьків

 

Характерно те, що і для програми «Росток» та для «Інтелект України» розроблені спеціальні робочі зошити. Вони ж є і підручниками і навіть посібниками для батьків, як наприклад, спеціальний зошит для правильного навчання читання. Такі навчальні матеріали замовляються самостійно батьками в інтернет-магазині bookletka.com і використовуються в повній мірі, в них можна писати, малювати, розмальовувати.

 

Вибір програми навчання повністю залежить від бажання майбутнього першокласника і його батьків. Батькам потрібно розуміти, що вчитися за такою програмою вони будуть разом з дитиною. У програмах розвитку дитини підтримка і допомога дорослих не тільки вітається, але навіть є частиною програми. Ті завдання, які виконуються разом, не тільки більше подобаються малюкові, але і дуже зміцнюють дитячо-батьківські відносини.