Кава - смачний напій і користь для здоров'я

Одна з умов по-справжньому доброго ранку – чашечка міцної, смачної, ароматної кави. Це заряд бадьорості і позитиву на цілісінькій день! Напій має немаленьку історію, десятки способів приготування та безліч корисних властивостей для організму.

Кавові зерна – скарбниця здоров’я

Про корисні властивості кавового напою знали ще жителі Стародавньому Риму, які вживали кавові зерна в їжу, як джерело вітамінів. Натуральна кава містить понад 30 важливих для людини органічних кислот і мікроелементів. Це – залізо, кальцій, натрій, магній, фосфор та ще багато інших необхідних для міцного здоров’я корисних речовин.

Дехто асоціює каву виключно з кофеїном. Дійсно, рослина має тонізуючі властивості, але кофеїн – далеко не основна її складова. У кавовому зерні гарного сорту його лише 2,5 %.

Відомо про позитивний вплив натуральної кави на діяльність мозку. Вона також нормалізує рівень «корисного» холестерину. Вчені дізналися, що регулярне вживання однієї-двох порцій кави на добу допомагає роботі жовчного міхура.

Смачна користь і оптимізм

Так званий «гормон щастя», серотонін, також міститься у каві. Тому львівська кава дійсно піднімає настрій. Вживання двох чашок на добу знижує ризик виникнення депресії на 40%.

Традиції вживання цього напою та і його рецептура розповсюдилися зі Сходу завдяки давнім торговим зв’язкам. Араби перші почали додавати в ароматний напій імбир та корицю, а пізніше –молоко. Сьогодні ж існує безліч рецептів його створення. І кожний з них має свої плюси.

Додавання молока робить смак кави ніжнішим та м’якшим. Це рецепт для тих, хто не любить природний гіркуватий присмак. Крім того, молоко містить незамінні для організму білки, які він нездатний виробляти самостійно (наприклад, глобулін і казеїн).

Зелена кава – це напій з необсмажених зерен. Продукт, створений таким методом, збагатить організм антиоксидантами, які позбавляють людину від впливу шкідливих вільних радикалів.

А ще є рецепти з лимоном, сиропами та додаванням алкоголю. Для тих, кому категорично не можна вживати кофеїн за станом здоров’я, створена кава без нього.

Відомо про позитивний вплив натуральної кави на діяльність мозку. Вона також нормалізує рівень «корисного» холестерину. Вчені дізналися, що регулярне вживання однієї-двох порцій кави на добу допомагає роботі жовчного міхура.

Вибирайте варіант на свій смак і насолоджуйтесь!