08:00, 18 липня 2021 р.
У Маріуполі розпочинається будівництво університетського комплексу Метінвест Політехніки
Група Метінвест розпочинає будівництво університетського містечка першого недержавного гірничо-металургійного вишу Метінвест Політехніка в Маріуполі. Символом старту проєкту став макет головного корпусу майбутнього університету, який 16 липня зібрали керівники Групи, університету, Міністерства освіти і науки України, а також обласної і міської влади.
Яким буде містечко
Університетський комплекс розташується в центрі міста, на проспекті Миру, 105 А, позаду площі Свободи. Зараз ділянка площею близько 3,5 гектара пустує. А вже у 2022 році тут з'явиться уся необхідна для навчання і комфортного життя студентів інфраструктура – навчальний корпус, гуртожиток, спортивний комплекс і парк.
Для цього виш отримав необхідні для початку робіт дозвільні документи. Зокрема, затверджено проєкт землевідведення, підписано договір оренди земельної ділянки, отримано дозвіл на проведення підготовчих робіт і позитивний висновок будівельної експертизи проєкту, а також подані документи на отримання дозволу на будівельно-монтажні роботи.
Дизайн-проєкт навчального корпусу розробило нідерландське бюро MASA Architects архітектора Хірокі Мацуури.
У 12-поверховому корпусі загальною площею близько 11 тисяч кв. м розмістяться 15 лабораторій, конференц-зала на 400 осіб, лекційні аудиторії, сучасна технічна бібліотека, аудиторії для вивчення комп'ютерних наук. Будівлю університету буде побудовано за найсучаснішими технологіями зі сталі Метінвесту.
На цій же ділянці з'явиться 6-поверховий гуртожиток для студентів загальною площею близько 6 тисяч кв. м. Проєкт передбачає блокову систему кімнат: у кожному блоці на дві-три кімнати буде своя кухня-їдальня і санвузол. У гуртожитку також заплановані тренажерна і фітнес-зали, медкабінет і пральня.
В університетському містечку буде власний спортивний комплекс і парк, концепція якого зараз розробляється. До речі, вони будуть відкритими для всіх маріупольців.
Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:
- Метінвест політехніка – грандіозний освітній та інфраструктурний проєкт. Для Маріуполя – це залучення до міста талановитої молоді, для країни – нова якість освіти, для майбутніх студентів – затребувані професії і гарантія працевлаштування. Ніщо не завадить нам побудувати університет мрії, якого ще не було в Україні. Упевнений, що перші студенти бакалаврату, набір яких планується у вересні 2022 року, навчатимуться вже в новому сучасному корпусі.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет:
- Це дуже потужний крок бізнесу, який показує, що сьогодні країна не має пасти задніх у світі, а має прямувати за передовими технологіями шостого технологічного укладу – саме в цьому задумка розвитку цього університету. Це є той великий крок державно-приватного партнерства, який показує, що спрямування бізнесу сьогодні за освітою, за наукою, за майбутнє, за наповненням усіх тих позитивних процесів і явищ, які мають відбуватися в Україні, високопрофесійними кваліфікованими кадрами. Мене тішить, що саме на Донбасі, в кооперації з іншими закладами за підтримки такого потужного інвестора, як Метінвест, відбувається ця історична подія.
Що нового у Політехніки
Університет не зупиняє свою роботу: формує штат, у якому вже 11 докторів і 22 кандидати наук, розробляє навчальні програми, продовжує отримувати ліцензії. Погоджує з міжнародними партнерами умови щодо обладнання лабораторій, домовляється про їхнє залучення до освітньої роботи.
Для викладання у виші запрошують вчених та практиків із Німеччини, Польщі, Португалії, а також українських педагогів з інших вишів і фахівців з Метінвесту.
Метінвест Політехніка створює колаборації із провідними вишами України. У червні університет уклав меморандум про співпрацю з Київським політехнічним інститутом імені Ігоря Сікорського.
Виші будуть готувати бакалаврів, магістрів та науковців у сфері металургії та гірничої справи. Зокрема, студенти Метінвест Політехніки зможуть навчатися у КПІ, а студенти КПІ дістануть змогу проходити практику на підприємствах Метінвесту, щоб максимально відповідати сучасним вимогам бізнесу. Стажування на виробництві для викладачів КПІ допоможе їм краще знатися на сучасних технологіях.
У тривалій перспективі у планах вишів – формування наукових шкіл, створення науково-практичного хаба, вихід на міжнародні наукові майданчики і реалізація програм подвійних дипломів.
Метінвест Політехніка – це університет майбутнього, який дає нові широкі можливості для молоді. Університет заснувала Група Метінвест у червні 2020 року. Головна мета проєкту – поява в Україні вищої освіти європейського рівня та розвиток нового формату вищої освіти в нашій країні. В університеті зможуть навчатися люди, які обрали для себе затребувані на ринку праці технічні спеціальності. Найкращим студентам Група Метінвест гарантує перше робоче місце, фінансову та інші мотивації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
ТОП новини
live comments feed...